Την αναβολή των εκλογών της ΕΠΟ αποφάσισε η Ομοσπονδία λόγω των περιορισμών που υπάρχουν για την πανδημία. Οι αρχαιρεσίες είχαν οριστεί για τις 12 Δεκεμβρίου, ωστόσο αποφασίστηκε να μετατεθούν για τι..

Νέος… Ζέκα θέλει να γίνει ο Λούκας Βιγιαφάνιες. Μιλώντας στη Nova αποκάλυψε πως συνεχίζει τις προσπάθειες για να αποκτήσει ελληνική υπηκοότητα και εξέφρασε την επιθυμία να παίξει στην Εθνική Ελλάδος...

Τα γκρουπ δυναμικότητας για τα προκριματικά του Μουντιάλ

Στην ανακοίνωση των γκρουπ δυναμικότητας προχώρησε η FIFA, ενώ όλοι μετρούν αντίστροφα για την κλήρωση της 7ης Δεκεμβρίου για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022. Μέσα στην κλήρωση βρίσκ..

«Δεν αμυνθήκαμε σωστά στη μαζική επίθεση της Αϊντχόφεν»

• πριν 10 ώρες
Ο Αυστριακός μέσος τόνισε πως ξεκίνησαν ιδανικά και έφτασαν στο 2-0, όμως μετά δεν τους βγήκαν οι αντεπιθέσεις και δε σκόραραν, θεωρεί πως αιφνιδιάστηκαν και δέχτηκαν τα δύο μαζεμένα γκολ στην επανάλη..

«Χρειαζόμαστε περισσότερη ενέργεια και συγκέντρωση»

Ο διεθνής φόργουορντ των «ερυθρόλευκων» τόνισε πως δεν τον ενδιαφέρει η προσωπική του απόδοση μετά την ήττα, θεωρεί πως αυτός και οι συμπαίκτες του έκαναν ότι καλύτερο μπορούσαν σε όλη τη διάρκεια του..

«Αναλαμβάνω την ευθύνη για την κακή άμυνα»

Ο Ουρουγουανός τεχνικός τόνισε πως μέχρι το 2-1 όλα πήγαιναν καλά για την ομάδα του, δήλωσε ικανοποιημένος από την εμφάνιση του Κώστα Τσιγγάρα, ζήτησε βελτίωση στη συνέχεια για να μην πηγαίνει στράφι..

Έχασε την ευκαιρία ο ΠΑΟΚ, όχι την πρόκριση

• πριν 19 ώρες
Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία αν και είδε να της πηγαίνουν όλα… δεξιά στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, που σκόραρε δύο φορές και την ίδια στιγμή κι ενώ το ματς ήταν στο 1-0, η διαιτησία του έκανε ένα «δώρο»..

Δεν άντεξε και γνώρισε την ήττα ο Ολυμπιακός

• πριν 20 ώρες
Η Μπασκόνια είχε να κερδίσει στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας από το 2007. Ο δε Ιβάνοβιτς; Τελευταια του νίκη εκεί το 2006. Πριν από 14 ολόκληρα χρόνια. Ετούτη τη βραδιά, όμως, ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε..

Ήττα και αποκλεισμός για την ΑΕΚ

Το όνειρο της πρόκρισης έσβησε απόψε για την ΑΕΚ. Οι Κιτρινόμαυροι παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων στο ματς με τη Ζόρια, μπερδεμένοι τακτικά και τελικώς γνώρισαν βαριά ήττα με 0-3, μένοντας ε..

Μόουζες Κίνγκσλεϊ θέλει η ΑΕΚ

• Σαρρής Σουλειμάν
  • πριν 2 μέρες
Την απόφαση να κινηθεί για την κάλυψη της κενής θέσης ξένου με πρώτο στόχο ψηλό παίκτη και όχι γκαρντ έχουν πάρει διοίκηση κι προπονητής στην ΑΕΚ. Συγκεκριμένα μετά και την εγχείρηση του Σλότερ αλλά κ..

Κοντά σε Ντρεοσί ο Παναθηναϊκός

• πριν 3 μέρες
Ο Παναθηναϊκός έφερε με άκρα μυστικότητα στην Αθήνα τον Πιέρ Ντρεοσί και είναι κοντά σε συμφωνία μαζί του για να καλύψει τη θέση του τεχνικού διευθυντή, που «χηρεύει» μετά την απομάκρυνση του Τσάβι Ρό..

Εντυπωσιακός στον Βόλο ο ΟΦΗ

• πριν 4 μέρες
Την πρώτη του νίκη μετά από δύο μήνες πανηγύρισε ο ΟΦΗ! Οι Κρητικοί πέτυχαν τρία γκολ μετά το 80’ και διέλυσαν εκτός έδρας με 4-1 τον Βόλο, για την 9η αγωνιστική της Superleague. Η ομάδα του Γιώργου..

Νέος προπονητής της ΑΕΛ ο Γιάννης Τάτσης

Μία ημέρα μετά την παραίτηση του Μιχάλη Γρηγορίου από τον πάγκο, μετά τη βαριά ήττα (4-1) από την ΑΕΚ, οι «βυσσινί» ανακοίνωσαν την πρόσληψη του Γιάννη Τάτση. Πέρυσι, ο Γιάννης Τάτσης ήταν στον Πλατα..

«Είμαστε μεγάλη ομάδα»

Ο Μάριος Σιαμπάνης ξεκίνησε στο βασικό σχήμα για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική και τα πήγε εξαιρετικά. Ο Έλληνας τερματοφύλακας εξέφρασε μετά το τέλος της αναμέτρησης την ικανοποίηση του για τη νίκη τ..

Λύτρωση με Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ

• πριν 5 μέρες
Με ένα γυριστό του Μαροκινού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΟΚ λύγισε τον ΠΑΣ που πάλεψε γενναία στην Τούμπα με 2-1 και πέτυχε την 5η νίκη του σε οκτώ ματς στο πρωτάθλημα. Με νύχια και με δόν..

«Επιτέλους, ήρθε το γκολ – Παίκτης βαρόμετρο για την ΑΕΚ ο Μάνταλος»

Ο Λεριός Θεοδόσης Μαχαίρας πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ και όπως είναι λογικό, στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ήταν ιδιαίτερα χαρούμενος. Ο νεαρός παίκτης της Ένωσης μίλησ..

Πάτησε ''γκάζι'' στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ

Με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ νίκησε 4-1 την ΑΕΛ στη Ριζούπολη, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής και μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Τα πάντα σε αυτό το πα..

Πάει Περιστέρι ο Μπουρούσης

Πολύ κοντά στο να συνεχίσει την καριέρα του στο Περιστέρι βρίσκεται ο Γιάννης Μπουρούσης, όπως μετέδωσε, το βράδυ της Παρασκευής, ο ΣΠΟΡ FM 94.6. Εφόσον ολοκληρωθεί η συμφωνία των δύο πλευρών, ο 37χρ..

Πήρε το ντέρμπι με Φορτούνη ο Ολυμπιακός

• πριν 6 μέρες
Σε ένα από τα χειρότερα ντέρμπι αιωνίων των τελευταίων ετών, οι «ερυθρόλευκοι» πήραν νίκη 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Κώστα Φορτούνη από το πρώτο ημίχρονο. Πίεσε για την ισοφάριση το «τριφύλλι» στο δεύτε..

«Η ευχή μου είναι ο Μέσι να αποσυρθεί στην Μπαρτσελόνα»

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα επέκτεινε το συμβόλαιό του με τη Μάντσεστερ Σίτι για δύο ακόμη χρόνια και με αφορμή το γεγονός αυτό «φούντωσαν» και πάλι οι φήμες για Μέσι στους «Πολίτες». Πολλοί συνέδεσαν την παρα..