Στη λίστα του ΠΑΟΚ ενόψει της θερινής μεταγραφικής περιόδου είναι το όνομα του Τάσου Δουβίκα. Όπως γράφει σήμερα η Live Sport, ο «Δικέφαλος του Βορρά» και ο Βόλος βρίσκονται σε ανοικτή επικοινωνία γι..

Ο Γιώργος Πρίντεζης έγινε 36, φωτογραφήθηκε με την τούρτα του στο παρκέ του ΣΕΦ και εξέφρασε και πάλι το δέσιμο που έχει με το σύλλογο που αγαπά από παιδί: τον Ολυμπιακό. Πιο συγκεκριμένα, ο φόργουορ..

• πριν 3 μέρες
Ο Βύντρα επέστρεψε στην αγωνιστική δράση μετά από 115 μέρες, αφού ένας τραυματισμός αρχικά και ο κορονοϊός στη συνέχεια, δεν του είχαν επιτρέψει να αγωνιστεί από τις 30 Οκτωβρίου 2020 με τη Λαμία. Ο Β..

Κόλλησαν στην ισοπαλία Ολυμπιακός και Άρης

• πριν 4 μέρες
Έσπασε το νικηφόρο σερί του Ολυμπιακού στο «Γ. Καραϊσκάκης» ο Άρης! Με τον πρώην «ερυθρόλευκο» Κώστα Μήτρογλου να σκοράρει από την άσπρη βούλα, η ομάδα του Άκη Μάντζιου πήρε τον βαθμό στο Φάληρο (1-1)..

Πήρε την ισοπαλία με Σιμάνσκι η ΑΕΚ

• πριν 5 μέρες
Σε ένα από τα καλύτερα ματς της φετινής σεζόν στη Super League, Αστέρας Τρίπολης και ΑΕΚ έμειναν στο 2-2, με τους Αρκάδες να προηγούνται 2-0 στο 18' και την «Ένωση» να φέρνει στα ίσα το παιχνίδι, χάνο..

Θρυλική πρόκριση της Εθνικής στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο!

Η Εθνική πόλο ανδρών πήρε παλικαρίσια νίκη επί της Ρωσίας (13-10) στον ημιτελικό του Προολυμπιακού τουρνουά που διεξάγεται στο Ρότερνταμ και προκρίθηκε πανηγυρικά στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο...

Κλείνει Κουφό ο Ολυμπιακός

Σε μια αιφνιδιαστική κίνηση προχωράει ο Ολυμπιακός, καθώς βρίσκεται μια ανάσα από την απόκτηση του Κώστα Κουφού! Ο Έλληνας σέντερ ήταν ελεύθερος από το καλοκαίρι, ενώ την περσινή σεζόν αγωνίστηκε στη..

«Θέμα χρόνου να κερδίσω έναν τίτλο Γκραντ Σλαμ»

• πριν 6 μέρες
Την ανωτερότητα του Ντανίλ Μεντβέντεφ παραδέχθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, μετά την ήττα του από τον Ρώσο με 3-0 σετ για τα ημιτελικά του Αυστραλιανού Οπεν. Ο Ελληνας τενίστας δεν έψαξε δικαιολογίες και..

"Αισθανόμαστε φαβορί, αλλά μένει ένα ματς"

Προβάδισμα πρόκρισης απέκτησε ο Ολυμπιακός, με το 4-2 επί της Αϊντχόφεν, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να σημειώνει πως, αυτός και οι συμπαίκτες του, αισθάνονται φαβορί, αλλά να υπενθυμίζει πως απομέν..

Μεγάλη νίκη και προβάδισμα πρόκρισης για τον Ολυμπιακό

• πριν 7 μέρες
Οι Πειραιώτες ήταν καταιγιστικοί στην επίθεση και με τα γκολ των Μπουχαλάκη, Εμβιλά, Ελα Αραμπί και Μασούρα απέκτησαν σοβαρό προβάδισμα. Για την Αϊντχόφεν σκόραρε δύο φορές ο Ζάχαβι. Το πρώτο ημίχρον..

Βαριά ήττα για τον Ολυμπιακό στην Τουρκία

Ο Ολυμπιακός πήγε στην Τουρκία για να διεκδικήσει τις πιθανότητες του για την οκτάδα ωστόσο μετά την πολύ καλή του πρώτη περίοδο δεν εμφανίστηκε στο ματς και ηττήθηκε δίκαια με σκορ 76-53 από την πολύ..

"Ομάδα επιπέδου Champions League και με σταθερή βάση ο Ολυμπιακός"

Το χάσμα που έχει δημιουργηθεί ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό επισήμανε ξανά ο Λάζλο Μπόλονι. Ο ρουμάνος προπονητής παραχώρησε συνέντευξη στη ρουμανική εκπομπή Fotbal Talk, μετά τη νίκη ε..

«Το πιο σημαντικό είναι να αποφύγουμε τα λάθη»

• πριν 8 μέρες
Διαφορετικό θα είναι για τον Ολυμπιακό το παιχνίδι με την Αϊντχόφεν, σε σύγκριση με το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, όπως εξήγησε ο Πέδρο Μαρτίνς. Ο Πορτογάλος προπονητής ανέφερε ότι θα αναμετρηθούν δύο..

«O Παναθηναϊκός ενδιαφέρεται για τον Μπράουν»

• πριν 9 μέρες
Σε αρκετές αλλαγές όσον αφορά το ρόστερ της προχωράει η Χάποελ Ιερουσαλήμ. Η πρώην ομάδα του Οντεντ Κάτας σκοπεύει να αποδεσμεύσει παίκτες λόγω της κακής σεζόν που διανύει και ήδη στο Ισραήλ γράφουν π..

«Πάντα υπάρχει κίνητρο όταν παίζεις με την Εθνική»

Στα 38 του έχει αποδείξει την αφοσίωση και τη χρησιμότητά του στην Εθνική Ανδρών. Ο Βαγγέλης Μαργαρίτης παρά την εξασφάλιση της πρόκρισης στο Ευρωμπάσκετ από το Νοέμβριο είναι παρών και στα τελευταία..

«Λείπει η Ευρώπη από τον Παναθηναϊκό, τα πάντα για το Κύπελλο»

Αποτελεί, το δίχως άλλο, ένα από τα πρόσωπα του προχθεσινού ντέρμπι και μια από τις αιτίες για τις οποίες ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 2-1 τον Ολυμπιακό, σπάζοντας μια σειρά από αήττητα σερί του «αιωνίου..

Διπλό στην Λάρισα η ΑΕΚ με ήρωα τον Αθανασιάδη

• πριν 10 μέρες
Η «Ένωση» μετά από ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, πήγε προηγούμενη 2-0 (δύο γκολ του Ολιβέρια) στα αποδυτήρια. Για να δει τους γηπεδούχους στο δεύτερο να ισοφαρίζουν με δύο τέρματα σε ένα δεκάλεπτο (7..

Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ

Χωρίς να εντυπωσιάσει, με ένα καυτό πεντάλεπτο στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ καθάρισε 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και έπιασε τον Άρη και ΑΕΚ στη δεύτερη θέση με 43 βαθμούς. Η ομάδα του Γκαρσία ήταν ανώτερη στο π..

Δείξαμε τις δυνατότητες μας»

• πριν 11 μέρες
Για τη μεγάλη προσπάθεια που έκαναν οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι και τη σπουδαία νίκη που πέτυχε η ομάδα του μίλησε ο Λάζλο Μπόλονι στην κάμερα της NOVA. Διαβάστε όσα τόνισε ο προπο..

Μεγάλος νικητής ο Παναθηναϊκός στο ντέρμπι

Κυνικός ο Παναθηναϊκός, επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού και του έσπασε το αήττητο στο φετινό πρωτάθλημα! Άριστα στημένη και ψυχωμένη η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι στον αγωνιστικό χώρο, εκμεταλλεύτηκε τις ευ..